Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil

“Söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil” - Fuzuli

Son zamanlarda yaşananlar inanın artık nefretlık kıvamına geldi. Beni bilen bilir, hiç bir zaman bir şeye karşı nefretle çıkmam. Hatta çok nefret ettiğim kişilere küfür edilmesinden bile rahatsız olur, arkadaşlarımı da uyararım. Saygılı olun, yoksa zamanı gelir o insanlar da sana küfredecek hakkı bulur dedim. Her zaman insanlarla eşit olmaya çalıştım, herkese eşit davranmaya çalıştım. Insanlara kişilikleriyle davranmak istedim. Neyse o. Hiç bir zaman da, dini,siyasi görüşürü, rengi, ya da ülkesi farklı diye bir ayrımcılık yapmadım. Bu zamana kadar her kesimden de bir çok arkadaşım oldu, her biri de benim için değerlirdir.

İlk önce belirtmek istiyorum, biraz konu dışı olacak. Blog’umda böyle bir yazı yayımlamak istemezdim, fakat içimde o kadar birikmiş ki bu konu, buraya yazmasam içim rahat olmayacak.

Çok yazıldı, çok çizildi. Her önüne gelen ahkam kesti. İnsanlar sokaklara indi, düşünceler belirtildi. Haksızlıklar yapıldı, Hukuk hiçe sayıldı, demokrasi küçük çoçuğun ellindeki bir oyuncak haline geldi. Bu devirde darbe sözleri duyar olduk. Kısaca şu an iki tane kampın savaşını görüyoruz. Bir yanda Laik-Cumhuriyet takımı, diğer yanda Muhafazakar takımı. Bu zamana kadar belki en güçlü savaşlardan biri. Kim kazanacak ? Belli değil. Her iki kutup birbirine zıt olduğu için görmüyorum. Benim en çok zoruma giden, ortada olanlar zorla bir kutupa çekilmeleri istendi. AKP’den nerfret ediyorum dedim, beni CHP’li sandılar. CHP’den de nefret ediyorum dedim, beni AKP’li sandılar.Demek ki ya bende bir sorun var, ya da bunu soranlarda bir sorun var.

Ben AKP’nin yaptığı yanlışlıkları saysam bitmez, bu sayfayı açar, örneğin Türk Telekom’u Arap İnşaat şirketine satmak gibi. AB’ye gireceğim diye yapmadıkları kalmadı. AB ile yattılar AB ile kalktılar. Ekonomi iyi diyorlar, hiç de öyle gözükmüyor, borçlar aldı başını gidiyor. Kısaca her şey oluyor. CHP desen o da ayır bir vaka. Solcu desem darbe ile işleri olmaz, Sağcı desem küfür etmiş gibi olurum. Türkiyedeki partileri hiç sevmediğim gibi bu iki partiyi de hiç sevmem. Fakat şunu da belirtmek istiyorum, CHP’nin, ANAP’ın bu tuttumunu halk biliyor, bizim halk biliyor. Yarın sandıkta göreceğiz yine. Sadece şunu diyorum, CHP yaptıkların yanına kalmaz. Aynı zamanda bu dönek parti ANAP için de geçerli. Bahaneleri o kadar artı ki, artık onlar bile ne diyeceklerini şaşırıd. Cumhurbaşkanın halk seçsin dediler. Tamam sonunda o da olacak, fakat buraya yazıyorum kesin bir bahane bulur buna da bir şey derler.

Internet’de bulduğum bir kaç güzel yazılar da var. Bunlardan benim kafadan aynı sesi çıkaran bir Mehmet Büyüközer var ki, ellerine sağlık diyorum başka da bir şey demiyorum. Yazdığı yazılar da şunlar :

http://www.sonofnights.com/cumhuriyet-mitingi.htm http://www.sonofnights.com/asker-yok-cumhuriyet.htm http://www.sonofnights.com/hadi-bakalim-asker.htm

Ayrıca bazı güzel değişik açılar da şunlar var:

http://www.moleschino.org/2007/04/22/pek-bu-tehlikenin-farkinda-misiniz/ http://muzminanonim.blogspot.com/2007/05/liklik-elden-gidiyor-ne-demek.html http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=10807543

Son olarak ben bu bitmez tükenmeyen savaşlardan bıktım, başı örtülüleri öcü gibi görmelerinden bıktım, oy veren bir kısım insanlara cahil demesinden bıktım, sadece bır kısım olsa da benim yerime konuşma hakkını bulanlardan bıktım, demokrasi var deyip demokrasinin içine edilmesinden bıktım, kısaca herşeyden.

Adam gibi birlik beraberlik dururken nedir bu savaş, nedir bu insanları çekememezlik, nedir bu ? Şimdi çok çok iyi anlıyorum, neden bizim insanlarımızın çoğunun yurtdışına gittiğini. Bir de utanmadan vatan haini diyorlar bunlara. Bu diyenler hiç düşünüyor mu, yaptıkları ile aslında kendisinin bir vatan haini olduğunu ? Halka, Türk halkına zarar verdiğini ? Sanmıyorum …